MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Taburett 12224311
nr 1222 4311
Taburett
Josef Frank, Firma Svenskt Tenn. No 686, Längd: 50 cm. Djup: 37 cm. Höjd: 36 cm
Kondition: slitage, skador
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 10 december 2018
kl 18:43:31
10/12 12:55:31
Josef Frank (1885-1967)
Svensk arkitekt, formgivare och professor med rötter i Österrike.
Firma Svenskt Tenn